Щоденні прогулянки корисні для здоров’я

Більшість громадян впевнені, що для спортивної фігури і гарної фізичної форми необхідно докласти чимало зусиль, але насправді підтримувати тонус м’язів допомагає проста прогулянка. Вчені довели, що всього 30 хвилин пішої прогулянки в день допомагають поліпшити фізичне і психологічне здоров’я.

Метаболізм

Завдяки метаболізму людина втрачає калорії і худне, однак якщо організм потерпає від нестачі руху, існує ризик розвитку неприємного метаболічного синдрому. Через це захворювання відбувається підвищення рівня холестерину і кров’яного тиску, а область навколо талії страждає від надлишку жирових відкладень. Боротися з проблемою допомагає ходьба і інші кардіо-навантаження, а також рекомендовано не забувати чергувати швидкі і повільні види прогулянок.

Молодість

Щоденні піші прогулянки допоможуть продовжити молодість, що довели сучасні вчені. Справа в тому, що кардіо вправи дозволяють не тільки зберігати, але також подовжувати частина ДНК, що іменується теломер. Остання виконує зокрема захисну функцію, але з віком коротшає.

Прогулянки виявляються ефективні в поліпшенні процесу функціонування мозку, допомагаючи підвищити здатність до навчання, його пізнавальну функцію або навіть збільшити розмір органу. Також звичайні прогулянки в значній мірі знижують ризик розвитку з віком хвороби Альцгеймера і подібних недуг.

Щастя

Щоденні вправи в помірних обсягах, наприклад, ходьба, допомагають зробити людину щасливішою в порівнянні з тими, хто веде сидячий спосіб життя. Також навіть невеликі заняття спортом допомагають збільшити тривалість життя навіть у тих, хто має зайву вагу.

Зір

Згідно з підсумками проведеного вченими з США дослідження, очні яблука були здоровіші у тих, хто на регулярній основі виявляв фізичну активність. Зокрема, такі люди з роками рідше страждали від погіршення зору або процесу дегенерації сітківки. Щоденні прогулянки також допомагають позбутися від надмірного очного тиску, що допомагає в боротьбі з глаукомою.

Травлення

Експерти довели, що люди, які протягом 10 років регулярно виконували вправи, значно рідше стикаються з раком товстої кишки. Для значних поліпшень здоров’я стравоходу не обов’язково займатися серйозними навантаженнями, адже досить щодня виходити на 30-хвилинну прогулянку.

Болі у спині

Піші прогулянки значно підвищують тонус м’язів, зміцнюючи особливо торс, ступні, стегна і ноги. Також такі фізичні навантаження допомагають стабілізувати хребет, який після регулярних піших прогулянок стане менше хворіти, що особливо корисно для людей, задіяних в сидячій роботі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *